Niewidzialne wycieraczki, powłoki ceramiczne do szyb

( ilość produktów: 16 )

Co to niewidzialna wycieraczka i jak działa?

Niewidzialna wycieraczka  (zwana także magiczną wycieraczką) to powłoka hydrofobowa dedykowana do szyb samochodowych, owiewek motocykla oraz kasków motocyklowych. Niewidzialna wycieraczka tworzy na powierzchni szyby śliską powłokę, która w połączniu w pędem wiatru odpycha krople wody - nie musimy więc po przekroczeniu odpowiedniej prędkości używać tradycyjnych wycieraczek.

Czy warto stosować niewidzialną wycieraczkę?

Aplikacja niewidzialnej wycieraczki na szybach samochodowych to zdecydowanie dobry pomysł, ponieważ poza większym komfortem prowadzenia samochodu, zwiększamy bezpieczeństwo podczas podróży m.in poprzez lepszą widoczność. Kolejnym argumentem przemawiąjącym za aplikacją tego preparatu, jest mniejsza podatność na zabrudzenia szyb oraz łatwiejsze ich czyszczenie. Niewidzialna wycieraczka najczęściej aplikowana na przednią szybę czołową.

Trwałość niewidzialnej wycieraczki

Trwałość oferowanych przez Bestseller.pl niewidzialnych wycieraczek to minimum kilka miesięcy. W zależności od wybranego producenta, trwałość możemy określić na poziomie 6 do nawet 24 miesięcy. W rzeczywistości trwałość niewidzialnych wycieraczek zależy od wielu czynników m.in czy samochód jest garażowany, czy używamy odpowiedniej chemii do jego pielęgnacji, lub czy jest użytkowany zimą (w tym narażony na silne działanie soli drogowej). Przy zachowaniu odpowiednich warunków trwałość niewidzialnej wycieraczki może być o wiele dłuższa niż deklaruje to producent.

Niewidzialna wycieraczka a mróz

Wiele osób zastanawia się jak wpływ na niewidzialną wycieraczkę mają ujemne temperatury a także oblodzenia na szybach. Ujemne temperatury nie wpływają na trwałość oraz wydajność niewidzialnych wycieraczek, co więcej szyby samochodowe, na których zaaplikowana jest powłoka hydrofobowa są mniej podatne na oblodzenia oraz oszronienia.

Jaki jest koszt niewidzialnej wycieraczki ?

Oferta produktów w naszym sklepie typu niewidzialna wycieraczka  jest naprawdę szeroka. Koszt produktu zależy od kilku czynników: pojemności, trwałości oraz producenta. Dobrej jakości niewidzialne wycieraczki kosztują od 50zł do nawet 130zł i zazwyczaj pojemność pozwala na zabezpieczenie wszystkich szyb w samochodzie. Do wiodących producentów niewidzialnych wycieraczek możemy zaliczyć takie firmy jak: Soft99, FX PROTECT, Gyeon oraz GTECHNIQ.

Czym usunąć niewidzialną wycieraczkę ?

Usunąć niewidzialna wycieraczkę możemy w dwojaki sposób: chemicznie oraz mechanicznie. Jeżeli niewidzialna wycieraczka już nie działa tak jak powinna i jej  żywot dobiega końca, wtedy najczęściej wystarczy mocny odtłuszczacz np. IPA. Jeżeli powłoka nadal jest mocno związana z szybą, wtedy optymalnym rozwiązaniem będzie użycie maszyny polerskiej i tlenku ceru lub lekko ściernej pasty polerskiej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 399 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Ok
2024-05-14
Szybko i sprawnie, wysyłka inpost paczkomat jak zawsze rewelacja.
pixel