Środki do wstępnego mycia samochodu

( ilość produktów: 358 )

Mycie detailingowe to złożony proces, a do jego przeprowadzenia potrzebne są odpowiednie kosmetyki samochodowe. W sklepie IRON.pl posiadamy szeroki wybór produktów, aby doprowadzić samochód lub motor do należytej czystości i co za tym idzie - komfortowego podróżowania. Dostępne środki do czyszczenia karoserii są wydajne, skuteczne i mają konkurencyjną cenę. 

Detailingowe mycie auta - środki do mycia samochodu, które warto mieć

Bezpiecznie umyty samochód to lśniący lakier przez długie lata, ale co musisz wiedzieć, zanim zastosujesz środki do mycia samochodu? Na samym początku, trzeba przeprowadzić mycie wstępne, czyli użyć piany aktywnej lub innego produktu typu pre-wash, aby odseparować luźny brud m.in piasek, kurz od karoserii. Ciekawymi produktami, które możemy zastosować do tego zabiegu, są np. piana aktywna ADBL Yeti o neutralnym pH , mocniejsza piana zasadowa Cleantech Citrus Foam lub Pre-Wash szwedzkiej firmy Vasco. Następnie po pozbyciu się luźnego brudu z naszego lakieru, można przystąpić do mycia szamponem najlepiej na dwa wiadra (w jednym woda z szamponem, z drugim płuczemy rękawicę, aby nie mieszać brudu z czystą wodą). W zależności od intensywności zabrudzeń mamy do wyboru szampony do mycia samochodu o różnej skali pH - od zasadowych i neutralnych, aż po kwaśne.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie dekontaminacji lakieru - czyli jego dogłębne oczyszczenie ze smoły, asfaltu, pyłu z klocków hamulcowych, resztek owadów, osadów z twardej wody tzn. water spotów. W proces dekontaminacji lakieru wliczamy także glinkowanie, które znacząco wygładza powierzchnie i bardzo dobrze przygotowuje lakier pod zabezpieczenie.

Polecamy:

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 383 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Wszystko OK!!!
2024-02-23
super kontakt ze sprzedającym !
pixel