Niewidzialna wycieraczka, czyli dlaczego warto zabezpieczyć szyby samochodowe?

2024-04-05
Niewidzialna wycieraczka, czyli dlaczego warto zabezpieczyć szyby samochodowe?

Niewidzialna wycieraczka czyli powłoka hydrofobowa na szyby

W dobie nieustających poszukiwań rozwiązań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy, niewidzialna wycieraczka jawi się jako prawdziwy przełom. To nowoczesne rozwiązanie, często określane mianem magicznej wycieraczki, zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców ceniących sobie czystość i doskonałą widoczność przez szyby samochodowe, niezależnie od kaprysów pogody.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to specjalistyczna powłoka nanoszona na szyby samochodowe, której głównym zadaniem jest odpieranie wody i zabrudzeń. Dzięki swoim hydrofobowym właściwościom sprawia, że krople deszczu po prostu spływają z powierzchni szyby, nie ograniczając widoczności kierowcy. To rozwiązanie, które pozwala na znaczne zredukowanie używania tradycyjnych wycieraczek, a nawet ich całkowitego wyłączenia, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

Magiczna wycieraczka - opinie klientów

Większość użytkowników, którzy zdecydowali się na wypróbowanie niewidzialnej wycieraczki, wyraża pozytywne opinie. Podkreślają oni znaczną poprawę widoczności podczas deszczu oraz fakt, że szyba pozostaje czysta przez dłuższy czas. Dodatkowo, wielu kierowców docenia łatwość w aplikacji oraz długotrwały efekt działania. Sama pielęgnacja szyby z zaaplikowana niewidzialną wycieraczką także jest znacznie łatwiejsza, zwłaszcza kiedy przychodzi nam umyć samochód po dłuższej trasie, kiedy na szybie czołowej pozostaje mnóstwo resztek owadów. Klienci którzy cenią sobie czas, ale także wysoką jakość, wybierają produkty z serii Soft99 Glaco m.in produkt Ultra Glaco o trwałości nawet 6 miesięcy ze zintegrowanym filcem do aplikacji powłoki na szyby.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Aplikacja powłoki na szyby jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Produkty takie jak Soft99 Ultra Glaco czy GYEON Quick View zapewniają łatwe i szybkie nakładanie, dzięki czemu każdy kierowca może samodzielnie zabezpieczyć swoje szyby. Zalecamy do stosowania się do sposobu aplikacji proponowanego przez producenta powłoki, nie wszystkie niewidzialne wycieraczki aplikuję się identycznie, bardzo często istotny jest czas dotarcia powłoki. Ważne jest, aby przed aplikacją dokładnie oczyścić i finalnie odtłuścić szybę, co zapewni lepsze połączenie i trwałość powłoki. Po nałożeniu, niewidzialna wycieraczka utrzymuje swoje właściwości przez długie miesiące, minimalizując potrzebę jej częstego odnawiania. W IRON oferujemy niewidzialne wycieraczki których trwałość określana jest na minimum 6 miesięcy i dłużej. Odradzamy stosowanie tanich marketowych produktów o niskiej jakości i trwałości - najczęściej od mycia do mycia.

Jak usunąć niewidzialną wycieraczkę z szyby?

Choć niewidzialna wycieraczka oferuje wiele korzyści, może nadejść czas, kiedy chcemy ją usunąć , odnowić, lub po prostu zaaplikować inny produkt. Najskuteczniejszym sposobem jest użycie specjalistycznego preparatu do oczyszczenia szyb np. GTECHNIQ G4 , CarPro CeriGlass który jest stoworzny na bazie tlenku ceru. Do usunięcia bardzo starych i słabo działających powłok często wystarczy użyć czystego alkoholu izopropylowego (lub stężenie 70% IPA, 30% woda destylowana. Niewidzialną wycieraczkę można usunąć metodą maszynową za pomocą maszyny polerskiej (zalecane) lub ręcznie. Warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu szyb przed ponownym nałożeniem niewidzialnej wycieraczki.

Ranking najlepszych niewidzialnych wycieraczek

Na rynku dostępnych jest wiele produktów oferujących efekt niewidzialnej wycieraczki, jednak nie wszystkie są równie skuteczne. Poniżej zaprezentujemy TOP5 najlepiej sprzedających się magicznych wycieraczek w sklepie detailingowym IRON (kolejność losowa):

  • Soft99 Ultra Glaco – doceniana za wyjątkową łatwość aplikacji oraz niską cenę.
  • GTECHNIQ G1 – powłoka hydrofobowa na szyby o bardzo dobrej trwałości i wdajności. 15ml wystarcza na zabezpieczenie kompletu szyb w samochdzie
  • GYEON View – wysoka tolerancja chemiczna, kropelkowanie od 50km/h oraz trwałość nawet do 30.000km
  • FX PROTECT Rain Shield 15ml - bardzo dobry stosunek cena/jakość, trwałość nawet 1-2 lata
  • AQUA Glass Protection 15ml - dobra trwałość i niska cena, możliwość wybrania małej pojemności

Każdy z tych produktów oferuje nieco inne właściwości, trwałość oraz sposób aplikacji jednak ich wspólnym celem jest zapewnienie maksymalnej widoczności i bezpieczeństwa podczas jazdy.

Glaco - niewidzialna wycieraczka, rodzina dedykowanych produktów od Soft99

Seria produktów Soft99 Glaco to specjalistyczne produkty dedykowane do zabezpieczania, oczyszczania oraz pielęgnacji szyb samochodowych. Podczas ulewnych deszczy, woda która osadza się na szybach zniekształca wiązkę światła przez co widoczność bardzo słaba, a to powoduje dyskomfort oraz podwyższa ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z pomocą przychodzą dedykowane kosmetyki samochodowe do pielęgnacji szyb z serii Soft99 Glaco. Wśród nich znajdziesz produkt do przygotowania powierzchni przed aplikacją niewidzialnej wycieraczki Soft99 Glaco Glass Compound, kilka niewidzialnych wycieraczek Glaco do wyboru (różnica się trwałością oraz pojemnością) a także płyn do regularnego czyszczenia szyb Soft99 Glaco De Cleaner, który również posiada dodatek hydrofobowy.

Podsumowanie

Niewidzialna wycieraczka to rozwiązanie, które zmienia podejście do utrzymania czystości szyb samochodowych. Dzięki nowoczesnym powłokom hydrofobowym, kierowcy mogą cieszyć się lepszą widocznością w trudnych warunkach pogodowych, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Wybierając produkty z rankingu, można mieć pewność, że deszcz i brud nie będą przeszkodą podczas jazdy samochodem, nawet podczas obfitych opadów deszczu.

Mamy nadzieję, że teraz podjęcie decyzji o zakupie i wyborze niewidzialnej wycieraczki na szyby będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze. W ofercie naszego sklepu znajdzie także inne kosmetyki samochodowe oraz profesjonalne akcesoria detailingowe, między innymi: szczotki do felg, woski do lakieru, powłoki ceramiczne i grafenowe, dressingi do opon i wiele wiele innych.

Efekt niewidzialnej wycieraczki
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 394 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Jestem bardzo zadowolony.
2024-04-13
Polecam wszystkim zakupy w sklepie internetowym IRON kosmetyki samochodowe. Dłuży profesjonalizm i super obsługa na wysokim poziomie.
pixel